22:45 Gilortul, învinsă în Banat

single 12/10/2019 | 0 Comentarii

Divizionara C, Gilortul a pierdut sâmbătă, în deplasare, pe terenul echipei Fortuna Becicherecu Mic. Într-un meci contând pentru etapa a 8-a din seria a IV-a, bănăţenii s-au impus cu 3-0, la pauză 1-0.

Gazdele au deschis scorul în minutul 35 prin Hodiş, care a înscris din interiorul careului mic. Fortuna şi-a mărit avantajul în minutul 76. După o ratare monumentală din 6 metri a lui Almăjanu, Cluci a făcut 2-0 pe contraatac. Scorul final a fost stabilit în minutul 90, când Hodiș a dejucat pasul la offside al defensivei gorjene și Anagor a înscris în poarta goală.

După opt etape, echipa din Târgu-Cărbuneşti rămâne pe ultimul loc al seriei, fără victorie şi cu un singur punct în clasament. Gilortul va juca etapa viitoare, pe 19 octombrie, pe teren propriu, cu Progresul Pecica.